Loading...

53 Hirschsprungs Cigarer

154a_8dce60b80a3538b_med.jpeg
  • 154a_8dce60b80a3538b_sm.jpeg
  • 154b_8dceddf1f802b1a_sm.jpeg
  • 154c_8dceddf20975f56_sm.jpeg
  • 154d_8dceddf2372daa3_sm.jpeg
  • 154e_8dceddf268e174f_sm.jpeg

Emaljeskilt, hvælvet, år ca. 1930.

Proveniens: Stammer fra Th. Frederiksens købmandsforretning i Vester Såby ved Holbæk.

Flot dørskilt i god stand med flot glans.

Enamel sign, convex door sign.

Emailschild, gewölbt, türschild.

  • Condition:1
  • Dimensions:7,5 x 44 cm

Estimate2,000 - 3,000 SEK
Buyers Premium (inc. VAT)23%
Contact

Wunderkammer Collector and Special Auctions
CVR-nummer: 43671642

+45 3119 9949

info@wunderkammerauktion.dk

Follow us

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.