Loading...

54 C.W. Obels Cigarer

156a_8dce609fef8f358_med.jpeg
  • 156a_8dce609fef8f358_sm.jpeg
  • 156b_8dceddf3c5b8146_sm.jpeg
  • 156c_8dceddf3e51e374_sm.jpeg
  • 156d_8dceddf4212168e_sm.jpeg

Emaljeskilt, plan omb. kant, år ca. 1935.

Proveniens: Stammer fra Th. Frederiksens købmandsforretning i Vester Såby ved Holbæk.

Dørskilt i super flot stand med perfekt glans fra C.W. Obel, Aalborg.

Enamel sign, convex door sign.

Emailschild, gewölbt, türschild.

  • Condition:1
  • Dimensions:6,5 x 50 cm

Estimate2,000 - 3,000 SEK
Buyers Premium (inc. VAT)23%
Contact

Wunderkammer Collector and Special Auctions
CVR-nummer: 43671642

+45 3119 9949

info@wunderkammerauktion.dk

Follow us

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.